• 54 282 46 78
  • szkola@szkola1.pl
  • ul. Wyspiańskiego 4, Aleksandrów Kujawski
Aktualności
Spotkanie z górołazem

Spotkanie z górołazem

22 marca 2023 r. uczniowie technikum w zawodzie technik organizacji turystyki wzięli udział w spotkaniu z Panem Mariuszem Gazą, który opowiedział młodzieży o wyprawie na najwyższy szczyt Ameryki Południowej czyli na Aconcaguę. Pan Mariusz opowiedział o przygotowaniach do tej wyprawy. Pokazał też niezbędny sprzęt, taki jak raki, czekany, odpowiednie buty wysokogórskie i wiele innych. Opowiedział o planowaniu tak dużego przedsięwzięcia, niezbędnych ubezpieczeniach i treningu przygotowującym do wejścia na 6961 m npm. Swoją opowieść wzbogacił o zdjęcia i filmy, które nakręcił podczas wyjazdu w styczniu 2023 roku. Młodzież słuchała z zainteresowaniem, a na koniec zadawała gościowi wiele pytać. Jesteśmy pod wrażeniem dokonań Pana Mariusza i czekamy na więcej opowieści, a relacje z jego dotychczasowych wypraw możemy oglądać na kanale https://www.youtube.com/@DotknacNieba77, do czego wszystkich zachęcamy.

Zespół Szkół nr 1