• 54 282 46 78
  • szkola@szkola1.pl
  • ul. Wyspiańskiego 4, Aleksandrów Kujawski
Aktualności
„Tydzień mózgu” w naszej szkole

„Tydzień mózgu” w naszej szkole

„Tydzień mózgu”

W dniach 13 – 17 marca b.r. odbyła się tegoroczna edycja „TYGODNIA MÓZGU”, również w naszej szkole.

Na lekcjach biologii rozmawialiśmy na temat mózgu emocjonalnego. Wprowadzeniem do dyskusji był krótki film n/t. budowy mózgowia, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów odpowiedzialnych za nasze emocje.

Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie – jak emocje i racjonalne myśli wpływają na nasze zachowanie? Jonathan Haidt proponuje prosty sposób na zrozumienie działania naszego mózgu poprzez wyobrażenie go sobie jako „jeździec i słoń”.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoją koncentrację uwagi i spostrzegawczość poprzez wykonanie różnych zadań.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie – rozwiązania krzyżówki i wykreślanki, co z pewnością doceni nauczyciel biologii.

Zespół Szkół nr 1