Z kuchnią Kujaw na Stawkach

W sobotę 20 czerwca 2015 na stadionie w Stawkach uczestniczyliśmy w Mega Targach: Partnerstwo z Kuchnią Ziemi Kujawskiej. Była to okazja do poznania oferty produktów Ziemi Kujawskiej prezentowanych przez samorządy, organizacje pozarządowe i podmioty gospodarcze działające na obszarze naszego powiatu i całego województwa.

Nasza szkoła zorganizowała własne stoisko promocyjne. Uczniowie i nauczyciele kusili kolorowymi naleśnikami, chłodnikiem, kluskami ziemniaczanymi, pierogami, pieczonymi ziemniakami i kiełbasą z grilla. Wszystkie  potrawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych, którzy docenili ich walory smakowe. Prawdziwą furorę zrobiło jednak ciasto szpinakowe (na zdjęciu) przygotowane przez panią Aleksandrę Skonieczną, które zniknęło w mgnieniu oka.

fotografie z telefonu komórkowego: dyrektor Szkoły - Andrzej Nowicki