XXII Edycja AGRO SHOW Bednary 2021

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW powróciła po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Nie zabrakło również i naszej szkoły, której uczniowie klas technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mogli zwiedzać i podziwiać wystawę.

W tym roku prezentowano maszyny, o których dwa lata temu mało kto jeszcze mówił i których nikt nie miał okazji zobaczyć. W efekcie to była chyba rekordowa edycja AGRO SHOW pod względem prezentowanych nowości. Kombajny o ogromnej wydajności, czy pierwsze w sektorze rolniczym maszyny autonomiczne przyciągały spragnionych nowinek technologicznych odwiedzających.  Z kolei bardzo bogata, w porównaniu z poprzednim edycjami AGRO SHOW oferta maszyn do mechanicznego usuwania chwastów z pól świadczy o umacniającym się trendzie rolnictwa opartego na naturalnych metodach uprawy.

Także w tym roku pokazy maszyn na żywo były chyba najbardziej oczekiwanym i efektownym elementem wystawy. Wzięły w nim udział maszyny produkcji firm AGRO-MASZ, BEDNAR FMT, JOSKIN POLSKA Sp. z o.o., KUHN Maszyny Rolnicze, Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” oraz Manitou. Zaletą prezentacji był fakt, że pracę sprzętu można było zobaczyć na żywo z trybun oraz na ekranie, na których ukazywano zbliżenia na działanie poszczególnych elementów roboczych. Maszyny pracowały na polu pokazowym odzwierciedlającym pola uprawne – zarówno nieuprawione, jak i obsiane kukurydzą.

Adam Jurek