XI Regionalny Konkurs Orki

Już po raz jedenasty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbył się Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych. Poziom rywalizacji  jak co roku stał na wysokim poziomie.

O tym, że orka ma wiele zalet nie trzeba nikogo przekonywać. Choć ostatnimi czasy modne są uproszczenia w uprawie, to w wielu gospodarstwach orka to podstawowy zabieg przygotowujący glebę do kolejnych zasiewów. Jednak, by spełniała ona swoje zadanie musi być wykonana starannie, a konkursy orki to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 14 zawodników reprezentujących szkoły rolnicze z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji pługa obracalnego. Uczniowie na parceli o długości 60 m i szerokości 18,5 m musieli wykazać się swoimi praktycznymi zdolnościami. Komisja sędziowska nieustannie kontrolowała jakość wykonywanej orki. Sprawdzano, m. in. prostoliniowość, głębokość i dokładność prowadzenia pługa, a także utrzymanie założonej głębokości pracy, która wynosiła 22 cm.

Naszą szkołę reprezentował Kacper Pomianowski, który zajął wysokie 4 miejsce.

Gratulujemy
Adam Jurek

© 2006-2022 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.