VII Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych - King of the Stage 2018

25 stycznia 2018 roku odbył się kolejny, VII Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych- King of the Stage 2018.

Coroczną tradycją stał się występ grupy muzycznej Tetragramaton z Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego. Zespół ten istnieje od 5 lat i pomimo iż kolejni uczniowie odchodzą, najczęściej po złożeniu egzaminu maturalnego - regularnie ćwiczy oraz występuje na różnych konkursach oraz imprezach szkolnych, takich jak „dzień otwarty dla gimnazjalistów”.

Założycielem zespołu jest nauczyciel bibliotekarz, wiedzy o społeczeństwie - Bartosz Krawczyk. Pod jego opieką znajduje się słynny „hades” czyli miejsce prób zespołu - w podziemiach szkolnego pałacu. Hades został jesienią 2017 roku wyremontowany własnymi siłami członków zespołu.

Nowymi członkami zespołu od bieżącego roku szkolnego są Weronika Papież, uczennica klasy II Technikum Obsługi Turystycznej oraz nasz katecheta, ksiądz Mariusz Nowacki.

Tetragramaton zajął tym razem w Radziejowie III miejsce.

Występy zespołu można oglądać na szkolnym kanale You Tube:

Na wspomnianym przeglądzie piosenki, szkołę reprezentował także Adrian Pawłuszka z piosenką George’a Michael’a - Careless Whisper.

© 2006-2018 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.