Turniej Charytatywny FIFA 2018

9 lutego 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim odbył się turniej charytatywny FIFA 18. Zbieraliśmy środki na leczenie i rehabilitacje dla małego Mikołaja Skowrońskiego. Ostatecznie na ten cel udało się uzyskać ponad 400zł.

W zmaganiach wzięło udział 32 zawodników, których podzielono na 8 grup. Najlepsi awansowali do rundy pucharowej gdzie zwyciezcą okazał się Szymon Tomala z Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Miejsce na podium uzupełnili Michał Staroń i Mikołaj Zielonka. Najmłodsi uczestnicy mieli po 11 lat, ale nie odstawali poziomem od starszych kolegów. Warto wspomnieć, że dla zwycięzcy czekała nagroda w wysokości 120zł.

W przerwie zmagań, każdy z uczestników mógł się posilić przy grillu, a dzięki Piekarni Szuleckiego ewentualne porażki można było sobie osłodzić przy pysznych pączkach.  

E-sport staje się coraz bardziej popularny, gwiazdy wirtualnych rozgrywek zarabiają wynagrodzenia porównywalne już w prawdziwymi gwiazdami piłki nożnej czy koszykówki. Na rynku ofert pracy są setki ofert pracy dla programistów, projektantów czy testerów gier. Już od września 2018 w Zespole Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim startuje w Technikum Informatyczne klasa o profilu e-sportowym. W programie nauczania m.in. nauka programowania i projektowania gier, a także udział w turniejach.

wróć

© 2006-2021 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Łukasz Przeździęk