Tradycja sadzenia drzew w Naszej Szkole

20 maja 2022 w parku szkolnym posadzone zostało nowe drzewo – buk zwyczajny (Fagus sylvatica L.) w odmianie o czerwonych liściach. Nie jest to pierwsze drzewo tego gatunku w naszym parku, ale pierwsze z czerwonymi liśćmi. Buk został zakupiony przez dyrektora szkoły Andrzeja Nowickiego a jego posadzenie odbyło się w piątek 20 maja 2022. Poza dyrektorem szkoły w sadzeniu drzewa wzięły udział dwie uczennice z klasy 3 Technikum Nr 1 w zawodzie technik organizacji turystyki – Weronika Augustyniak i Julia Szuflewska. Zostały one jednocześnie „matkami chrzestnymi" buka, któremu nadały imię Adam. Zobowiązały się także do dbania o Adama przez najbliższe 2 lata szkolne.

Mamy nadzieję, że posadzenie buka reaktywuje tradycję sadzenia drzew przez klasy maturalne, która przerwana została przez okres epidemii Covid-19.

Andrzej Nowicki

© 2006-2022 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.