SZKOLNY ETAP OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

W dniach 21-22 października odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Olimpiada ta, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniowie  klas trzecich i czwartych w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  rywalizowali  w kategorii mechanizacja rolnictwa. Etap szkolny składał się z dwóch części: pisemnej, w formie testu zawierającego  60 pytań z zakresu danej kategorii oraz części praktycznej, w której do wykonania były trzy zadania dotyczące doboru elementów, pomiarów i wytwarzania.

Najlepsze wyniki osiągnęli: Kamil Petrykowski, Kamil Szeląg oraz Dominik Stronikowski.

W kwietniu 2023 roku odbędzie się etap okręgowy Olimpiady. Naszą szkołę będzie  reprezentował  Kamil Petrykowski, uczeń klasy czwartej technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.
Wszystkim gratulujemy, a zwycięzcy szkolnych eliminacji życzymy powodzenia w następnych etapach.

Dziękuję za pomoc wszystkim nauczycielom  zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie szkolnego etapu Olimpiady.

A.Jurek

© 2006-2022 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.