Spotkanie z dr Anną Mandrelą

17 września gościliśmy w Aleksandrowie Kujawskim panią dr Annę Mandrelę. Spotkanie na które zaprosiłem panią doktor, pierwotnie planowane było na rok 2020 musiało jednak zostać przełożone ze względu na sytuację epidemiczną.
Pani Anna Mandrela przyjechała najpierw do naszej szkoły. Podczas przemiłego spotkania w bibliotece, zapoznała się z księgozbiorem i podpisała swoje książki z dedykacjami dla naszej szkolnej społeczności.
O 12:40, pani Anna spotkała się z uczniami trzech oddziałów, klasy II TI, II TP oraz III TiB. Wygłosiła prelekcję o Witoldzie Pileckim, pokazując odkryte dokumenty, listy, zdjęcia.
Po lekcji wraz z grupą młodzieży przeprowadziliśmy z panią Anną wywiad na tarasie naszego pałacu. Nagranie z tego wydarzenia ukaże się wkrótce na naszym szkolnym kanale YouTube.
O godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury, pani dr Anna Mandrela spotkała się z mieszkańcami Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie wygłosiła wykład pt. „Rotmistrz Witold Pilecki, nieznane fakty z życia ochotnika do Auschwitz”
Szczególne podziękowania składam na ręce pani Doroty Ciesielskiej, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, która objęła swym mecenatem spotkanie z panią dr Anną Mandrelą.

Bartosz Krawczyk