Najnowocześniejsza mobilna strefa edukacji w Polsce zawitała do naszej szkoły!

W dniach  8-9 listopada 2021 roku w ramach projektu „Turystyczna szkoła”, którego patronem jest Polska Organizacja Turystyczna, odbyły się warsztaty turystyczno - krajoznawcze dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół oraz uczniów naszej szkoły.

Jednym z głównych elementów projektu była nowoczesna, multimedialna przestrzeń „Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła (MCETS)” pozwalająca na naukę poprzez zabawę. Atrakcje zostały dopasowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na wejściu uczniowie zostali przywitani przez humanoidalnego robota, a po krótkiej prezentacji mogli skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie atrakcji turystycznych Polski. Podczas warsztatów nie zabrakło również tradycyjnych gier i zabaw takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego i apteczki turystycznej, testowanie sprzętu rekreacyjnego, czy udział wyścigu kolarskim.

© 2006-2022 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.