Konkurs orki - Bielice 2015

Kilkudziesięciu uczniów z czterech województw wzięło udział w V Regionalnym Konkursie Orki dla Młodzieży Szkół Rolniczych, który w dniach 24-25 września zorganizowano na polach w Bielicach.
W konkursie brali udział przedstawiciele szkół rolniczych z województw: mazowieckiego wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: pług zagonowy i obracalny. Przedstawicielami naszej Szkoły byli uczniowie klasy 4TMR - Dawid Budny i Mateusz Minkowski.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a najmniejszy błąd kosztował utratę miejsca na podium. Nasi „oracze” uplasowali się na odpowiednio na 8 i 10 miejscu, co należy uznać za dobry prognostyk na następny rok.
A. Jurek