Jubileusz 70 - lecia Szkoły

25 września 2015 roku nasza Szkoła przeżyła niezwykły dzień - Jubileusz 70 - lecia istnienia.
Uroczystość zgromadziła kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów i gości.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, to dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.

Jubileusz szkoły jest najlepszą  okazją do sięgnięcia w przeszłość, przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach współtworzących świadectwo, którego zostaliśmy spadkobiercami. W ciągu 70 lat istnienia, nasza Szkoła na trwałe wpisała się w historię miasta i powiatu.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10,00 na sali gimnastycznej. Na początku głos zabrał Dyrektor Szkoły, Pan Andrzej Nowicki, który powitał przybyłych gości a następnie przedstawił historię placówki.

Po wystąpieniu Pana Dyrektora życzenia z okazji jubileuszu Szkoły składali licznie przybyli dostojni goście: Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna wraz z Wicestarostą Wojciechem Marjańskim i przewodniczącą Rady Powiatu Renatą Golec, wójt gminy Koneck Ryszard Borowski, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu: pani Maria Machłaj - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ewa Wochna - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Kujawskim, Zbigniew Różański - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Ciechocinku, Janusz Chrzanowski - dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim, Maria Ciesielska - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Stanisław Olejnik, radny Rady Miasta, Paweł Sztaba, asystent posła Ardanowskiego, Jerzy Głowacki - były dyrektor szkoły, Andrzej Olszewski, wójt gminy Aleksandrów Kujawski, Andrzej Cieśla, burmistrz miasta, ksiądz Grzegorz Gruba, dyrektor Liceum Towarzystwa Salezjańskiego, Janina Bruzda, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Marietta Kapelińska, dyrektor Gimnazjum w Bądkowie, Zdzisław Pietrzak, dyrektor Zespołu Szkół w Raciążku, Małgorzata Babiarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Konecku, Krystyna Borowska, lekarz pediatra.

W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia jubileuszu: nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz gościom.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której uczniowie przywołali wspomnienia ostatnich dziesięcioleci.

Następnie wszyscy udali się na uroczyste otwarcie Centrum Dydaktycznego. Zgromadzonym zostało zaprezentowane nowo otwarte zaplecze techniczno - dydaktyczne szkoły.