IX Regionalny Konkurs Orki w Bielicach

W piątek, 8 listopada w Bielicach odbył się IX Regionalny Konkurs Orki. Tegoroczną kategorią konkursową była orka pługiem obracalnym 4-skibowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, przedstawicieli następujących szkół rolniczych: Mateusz Woźniak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu), Szymon Janicki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie), Kacper Szmanda (Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Koralewie), Wojciech Łukaszewicz (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu), Jakub Walisiak (Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach), Krystian Drzewiecki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach), Piotr Bartczak (Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce), Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu), Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie), Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).
              Wyniki: I miejsce - Dominik Pawlak 67punktów (Zespół Szkół CKR w Kowalu), II miejsce -  Hubert Marcinkowski  63 punkty (Zespół   Szkół CKU w Gronowie), III miejsce - Piotr Wochna 61 punktów (Zespół Szkół nr 1 CKP Aleksandrowie Kujawskim).
       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe upominki. Dodatkowo rozlosowano 4 nagrody ufundowane przez sponsorów. Głównymi organizatorami konkursu byli: Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego we współpracy z Zespołem Szkół w Bielicach, miesięcznikiem Top Agrar Polska, PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie oraz Hurtownią Rolnik S.J. Leszek Pulikowski, Ryszard Pulikowski ze Strzelna.
       Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom zawodów, czego wynikiem są niewielkie różnice w punktacji trzech pierwszych uczestników. Tym bardziej należą się słowa uznania za zajęcie III miejsca dla naszego ucznia kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki Piotra Wochny.

© 2006-2019 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.