Centrum Mistrzostwa Informatycznego – CMI II edycja - koło informatyczne

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to projekt którego partnerem wiodącym jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo-Hutniczą, oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Stowarzyszeniem I love math. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1 500 osób prowadzących koła informatyczne oraz 12 000 uczniów.

Dzięki partycypacji naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie CMI, działając z ramienia i pod kierunkiem Politechniki Gdańskiej, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji i Informatyki ośmioro uczniów naszej szkoły w pierwszym semestrze poszerzyło umiejętności algorytmiczne i programistyczne, a w drugim semestrze również w zakresie robotyki. Mogli także uczestniczyć zawodach algorytmicznych indywidualnych i międzyszkolnych. Na szczególną uwagę zasługuje sukces ucznia III TI Tomasza Petrykowskiego.

Tomasz Petrykowski zapisał się do LIGI Algorytmicznej - zawody informatyczne na poziomie krajowym. W zawodach uczestniczą wszyscy uczniowie objęci projektem CMI w różnych grupach wiekowych, w tym roku około 4000 uczniów, zawody składały się z 8 rund w których, zawodnicy rozwiązywali zadania wybranym języku programowania: C++, Python, Scratch. Zadania były sprawdzane pod kątem innowacyjności rozwiązania, oraz czasu wykonania i ilość wykorzystanej pamięci przez program.

W czwartej rundzie LIGI Algorytmicznej Tomasz Petrykowski rozwiązał zadanie: Operacja Bitenshteina (zadanie z kryptologii) i jego program w Pythonie uzyskał 2 wynik w lidze BRAWO, całe zawody zakończył na 24 miejscu na 39 drużyn, na szczególne uznanie zasługuje fakt iż Tomasz Petrykowski rozwiązywał zadania solo.

GRATULUJEMY sukcesów.

Roman Skowroński prowadzący koło informatyczne dziękuje wszystkim uczestnikom CMI oraz zaprasza do CMI – III edycja 2021/2022.