Apel z okazji 104. rocznicy odzyskania Niepodległości

"Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi, Panie..."

Słowa C. K. Norwida wybrzmiały także na akademii w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność.
10 listopada nasza szkoła uczciła ten dzień. Uczniowie klas 2TPR i 3TRR, pod opieką wychowawców, zorganizowali uroczystą akademię. Swoimi talentami wokalnymi spotkanie ubarwili uczniowie klasy 3TOT Natalia Dzik i Jan Estkowski. Pięknym polonezem rozpoczął nasz zespół folklorystyczny, który prowadzi p. Joanna Kobus. Zespoł zakonczył również spotkanie poruszającym kujawiakiem.
Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju.

© 2006-2022 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.