Koło Młodych Fotografów - więcej informacji

Zespół Folklorystyczny - więcej informacji

Koło sportowe:
A teraz coś dla miłośników sportu. Wszyscy, którzy mają nadmiar energii i chcą zrobić coś dla swojego ciała zapraszamy na spotkania sportowe, które odbywają się poza godzinami lekcyjnymi. Pod dzielnym okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego możemy korzystać z tego co kochamy najbardziej - sportu.

Koło ekonomiczne:
Na zajęciach Koła Ekonomicznego na bieżąco analizowana jest sytuacja ekonomiczno – gospodarcza kraju, jej stosunki z partnerami – członkami Unii Europejskiej. Poruszane są zagadnienia związane z wyborami samorządowymi, przypominając kompetencje i zadania gmin, powiatów i województw.

Koło młodych ekologów:
Zajęcia te są okazją do rozbudzania u uczniów aktywności poznawczej i rozwijania indywidualnych zainteresowań. Stwarzają możliwość rozwoju zarówno dla osób uzdolnionych jak i tych mniej zdolnych. Koło ekologiczne jest szansą dla osób kochających przyrodę pogłębiania wiedzy i miło spędzony czas;)

Koło informatyczne:
Dodatkowe zajęcia z komputerem w szkole stanowią jedną z najbardziej pożądanych form wspierających i wzbogacających realizację programu informatyki i wykorzystania technologii informacyjnej w nauczaniu różnych dziedzin. Głównym celem kółka informatycznego jest rozszerzanie umiejętności z zakresu obsługi programów użytkowych, multimedialnych i poznanie podstawowych algorytmów z zakresu programowania. Po takich zajęciach śmiało możemy przyznać się że posiadamy doskonałą znajomość pracy z komputerem.

Koło teatralne:
Od tego roku pedagodzy naszej szkoły postanowili włączyć w życie szkoły elementy wychowania artystycznego. Kontakt młodzieży ze sztuką zapobiega monotonii procesu lekcyjnego, aktywizuje uczniów i znacznie wpływa na podniesienie ogólnego poziomu kulturalnego naszej młodzieży. Ważne jest, aby kontakt z formami teatralnymi nie ograniczał się tylko do książkowych zagadnień wyrazu teatr, ale osobistych przeżyć po obejrzeniu różnego rodzaju spektakli. Koła teatralne organizuje wyjazdy do teatrów dla wszystkich chętnych i przede wszystkim zainteresowanych sztuką uczniów.

Kółka przedmiotowe wyrównawcze:
W ramach pomocy słabszym uczniom nasza szkoła organizuje kółka wyrównawcze z różnych przedmiotów. Celem jest pomoc uczniom, którzy mają kłopoty z samodzielnym posiadaniem wiedzy. Na takie zajęcia przychodzą również osoby, które chcą indywidualnie i ponadprogramowo poszerzyć swoją wiedzę.
Takie zajęcia są organizowane np. z chemii. Nasz nauczyciel w każdy czwartek po lekcjach jest do dyspozycji każdego ucznia. Program kółka chemicznego działa na zasadzie podziału na grupę, która chce poznać ciekawostki z dziedziny chemii i grupę, która musi poświęcić więcej czasu na zrozumienie podstaw programu szkolnego.

Samorząd uczniowski to program, który wspiera młodych ludzi chcących realizować swoje pomysły i pasje poprzez tworzenie i rozwijanie samorządów uczniowskich w swoich szkołach.
W programie tym młodzi ludzie poznają zasady działania samorządu szkolnego, dowiadują się jak sprawnie i efektywnie działać w szkole i poza nią. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy uczniowie mogą realizować własne projekty i zmieniać szkolną rzeczywistość.
Uczniowie poznają umiejętności związane z analizowaniem sytuacji w szkole, planowaniem i zbieraniem funduszy, pozyskiwaniem sojuszników, działaniem i ewaluacją projektów.
Młodzi ludzie uczestniczący w programie koncentrują się na realizacji swoich pomysłów. Efektem ich działań jest aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, pomoc potrzebującym ,organizacja dyskotek i innych szkolnych imprez kulturalnych.

© 2006-2017 Zespoł Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.